Zakup mieszkania z rynku wtórnego

Nieruchomości - Darmowe porady Platinum House

Rozważając zakup nieruchomości warto poznać specyfikę zarówno rynku deweloperskiego, czyli zakupu nowego mieszkania, które musimy samodzielnie zaaranżować oraz tak zwanego rynku wtórnego, czyli zakupu mieszkania z „drugiej ręki”. W artykule przedstawię pozytywne aspekty zakupu nieruchomości z rynku wtórnego, który sama często rekomenduję swoim Klientom.

Najlepsza lokalizacja

Nieruchomości z rynku wtórnego usytuowane są zwykle w najdogodniejszych lokalizacjach. Dobrze skomunikowane, bogate w niezbędną infrastrukturę osiedla zapewniają komfort mieszkańcom. Duża ilość zieleni, przestrzeń i większe odległości między zabudowaniami pozwalają na lepszy wypoczynek i dają poczucie intymności.

Przeczytaj również: Współpraca z pośrednikiem, czyli jak sprzedać nieruchomość szybko i zyskownie

Duża różnorodność i wiele możliwości

Decydując się na zakup nieruchomości z rynku wtórnego możemy wybierać spośród wielu ciekawych ofert. Rynek ten cechuje się dużą różnorodnością dlatego warto poznać jego możliwości:

Atrakcyjne ceny i mniejsze wydatki na start

Na rynku wtórnym znajdziemy nieruchomości w szerokim przedziale cenowym od bardzo tanich mieszkań, które wymagają generalnego remontu po gustowne apartamenty urządzone przez architektów w elegancki i spójny sposób. Ważnym aspektem przy wyborze nieruchomości, które wcześniej były zamieszkane jest fakt, że na start możemy zminimalizować wydatki związane z remontem i stopniowo zmieniać mieszkanie zgodnie ze swoimi potrzebami bez konieczności aranżowania całej przestrzeni przed wprowadzeniem – tak jak to jest w przypadku mieszkań deweloperskich.

Szybki czas transakcji

W przeciwieństwie do rynku deweloperskiego gdzie od momentu rezerwacji nieruchomości do momentu wprowadzenia się mija często kilka miesięcy, a nawet kilka lat na rynku wtórnym nie ma problemu ze znalezieniem mieszkania, w którym zamieszkać możemy od razu po załatwieniu niezbędnych formalności. Dla osób, które chcą się szybko wprowadzić lub kupują mieszkanie pod inwestycję jest to bardzo dobre rozwiązanie nie wymagające dużej ilości czasu.

Przeczytaj również pozostałe nasze publikacje: 

to nie wszystko! Tutaj znajdziesz więcej >>>

Platinum House

Platinum House

Skontaktuj się już teraz!

Wybierz dogodną formę kontaktu

Masz pytanie? Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zamów bezpłatny kontakt! Odpowiemy na każde Twoje pytanie

Dziękujemy za
nawiązanie kontaktu

Twoja wiadomość została wysłana. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to tylko możliwe.

Zobacz inne artykuły

Darmowa baza wiedzy, która pozwoli Ci bezpiecznie i korzystnie kupić lub sprzedać nieruchomość

Przejdź do artykułu

Współpraca z pośrednikiem, czyli jak sprzedać nieruchomość szybko i zyskownie

21 lipca 2019r.

Obecnie zadania pośrednika w obrocie nieruchomościami wykraczają daleko poza umieszczenie zdjęć w sieci i czekanie na nabywcę. Oczywiście zdarzają się biura, które nie do końca działają profesjonalnie, chociażby ze względu na niepewne wynagrodzenie.

Przejdź do artykułu

Dopłaty do zakupu mieszkań – dla kogo i na jakich zasadach?

21 lipca 2019r.

Zdolność kredytowa to czasami za mało, żeby otrzymać kredyt na wymarzone mieszkanie. Wielu naszych klientów ma problem ze zdobyciem wkładu własnego, który wynosi w najlepszym razie 10% wartości nieruchomości, a w większości przypadków jest to 20%.

Przejdź do artykułu

Sprzedaż / zakup nieruchomości z pośrednikiem czy samodzielnie?

21 lipca 2019r.

Biur nieruchomości w Polsce jest bardzo wiele. Sprzyja temu m.in. dobra koniunktura na rynku nieruchomości. Przechodząc przez deptak wielu miast w Polsce można zauważyć w ciągu ostatnich lat wciąż pojawiające się nowe biura nieruchomości.

Przejdź do artykułu

HOME STAGING – co to takiego?

21 lipca 2019r.

Home staging to profesjonalne przygotowanie nieruchomości na sprzedaż lub wynajem pod względem estetycznym z wykorzystaniem niewielkich nakładów finansowych.

Przejdź do artykułu

Korzyści umowy na wyłączność – sprzedaż nieruchomości

21 lipca 2019r.

Istnieją podzielone opinie dotyczące form nawiązywania współpracy z biurem nieruchomości. Część sprzedających decyduje się na samodzielne zbycie nieruchomości, inni na współpracę na zasadach otwartych, zaś są i tacy, którzy wybierają umowę na wyłączność.

Przejdź do artykułu

Przekazanie nieruchomości - na co zwrócić uwagę?

21 lipca 2019r.

Kupujesz lub sprzedajesz nieruchomość, zastanawiasz się, o czym jeszcze powinieneś pamiętać, jednocześnie zabezpieczyć się na wypadek możliwych nieporozumień.

Przejdź do artykułu

Zadatek czy zaliczka – co wybrać?

21 lipca 2019r.

Zadatek a zaliczka – różnice

Przejdź do artykułu

Mieszkanie z rynku wtórnego – na co uważać i jak przygotować się do zakupu

21 lipca 2019r.

Przy zakupie mieszkania z rynku wtórnego pojawia się wiele istotnych aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę, chcąc dokonać bezpiecznego i zadowalającego zakupu.

Przejdź do artykułu

Jak zaoszczędzić 80 000 zł w dwa lata przy zakupie mieszkania?

21 lipca 2019r.

Zobacz pozostałe artykuły

Umów bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie aby odpowiedzieć na Twoje pytania

Dziękujemy za nawiązanie kontaktu

Twoja wiadomość została wysłana.
Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to tylko możliwe.