Zakup mieszkania z rynku wtórnego
Nieruchomości - Darmowe porady Platinum House
Rozważając zakup nieruchomości warto poznać specyfikę zarówno rynku deweloperskiego, czyli zakupu nowego mieszkania, które musimy samodzielnie zaaranżować oraz tak zwanego rynku wtórnego, czyli zakupu mieszkania z „drugiej ręki”. W artykule przedstawię pozytywne aspekty zakupu nieruchomości z rynku wtórnego, który sama często rekomenduję swoim Klientom.
Najlepsza lokalizacja
Nieruchomości z rynku wtórnego usytuowane są zwykle w najdogodniejszych lokalizacjach. Dobrze skomunikowane, bogate w niezbędną infrastrukturę osiedla zapewniają komfort mieszkańcom. Duża ilość zieleni, przestrzeń i większe odległości między zabudowaniami pozwalają na lepszy wypoczynek i dają poczucie intymności.
Przeczytaj również: Współpraca z pośrednikiem, czyli jak sprzedać nieruchomość szybko i zyskownie
Duża różnorodność i wiele możliwości
Decydując się na zakup nieruchomości z rynku wtórnego możemy wybierać spośród wielu ciekawych ofert. Rynek ten cechuje się dużą różnorodnością dlatego warto poznać jego możliwości:
- kamienice z wysokimi sufitami, zdobionymi fasadami i bogatą historią to miejsca, które zadowolą fanów mieszkań z duszą, a dodatkowo można je kupić w bardzo atrakcyjnych cenach,
- bloki z lat 70-tych, 80-tych czy 90-tych jak i te wybudowane kilka lat temu zapewnią nam ustawne pomieszczenia oraz dostępem do dobrej infrastruktury co będzie atutem dla rodzin z dziećmi czy osób starszych,
- wieżowce są jednym z najbardziej budżetowych rozwiązań dlatego sprawdzą się doskonale na start, czyli dla osób, które poszukują swojego pierwszego mieszkania,
- lofty to połączenie nowoczesności z zachowaniem starej, surowej cegły i metalowych konstrukcji - takie wnętrza zadowolą najbardziej wymagających Klientów.
Atrakcyjne ceny i mniejsze wydatki na start
Na rynku wtórnym znajdziemy nieruchomości w szerokim przedziale cenowym od bardzo tanich mieszkań, które wymagają generalnego remontu po gustowne apartamenty urządzone przez architektów w elegancki i spójny sposób. Ważnym aspektem przy wyborze nieruchomości, które wcześniej były zamieszkane jest fakt, że na start możemy zminimalizować wydatki związane z remontem i stopniowo zmieniać mieszkanie zgodnie ze swoimi potrzebami bez konieczności aranżowania całej przestrzeni przed wprowadzeniem – tak jak to jest w przypadku mieszkań deweloperskich.
Szybki czas transakcji
W przeciwieństwie do rynku deweloperskiego gdzie od momentu rezerwacji nieruchomości do momentu wprowadzenia się mija często kilka miesięcy, a nawet kilka lat na rynku wtórnym nie ma problemu ze znalezieniem mieszkania, w którym zamieszkać możemy od razu po załatwieniu niezbędnych formalności. Dla osób, które chcą się szybko wprowadzić lub kupują mieszkanie pod inwestycję jest to bardzo dobre rozwiązanie nie wymagające dużej ilości czasu.
Przeczytaj również pozostałe nasze publikacje:
- Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt hipoteczny w 2020 roku?
- Zmień kredyt na tańszy! Przenieś kredyt do innego banku i zyskaj
- Fakty i mity na temat kredytu hipotecznego - poznaj 15 największych
- Sposób na wkład własny – mały poradnik dla kredytobiorcy
- Jaki kredyt gotówkowy mogę dostać przy zarobkach 3500 netto?
- Kredyt dla firmy. Na co zwrócić uwagę? Kto może skorzystać?
to nie wszystko! Tutaj znajdziesz więcej >>>