HOME STAGING – co to takiego?

Nieruchomości - Darmowe porady Platinum House

Home staging to profesjonalne przygotowanie nieruchomości na sprzedaż lub wynajem pod względem estetycznym z wykorzystaniem niewielkich nakładów finansowych. Można to uzyskać, dzięki odpowiedniej aranżacji wnętrza nieruchomości, wykonaniu profesjonalnych sesji zdjęciowych czy prezentacji podczas dni otwartych. Konsekwencją takiego rozwiązania jest znaczne skrócenie czasu realizacji sprzedaży.

Nie chodzi tutaj o wykonanie generalnego remontu, lecz o wykorzystanie rozmaitych dekoracji i drobniejszych detali, które podniosą wartości nieruchomości i przyciągną potencjalnych kupców. Dzięki temu zabiegowi można sprawić, że mieszkanie na sprzedaż nabierze nowego blasku.

Najbardziej w tej branży sprawdzą się architekci wnętrz, pośrednicy nieruchomości, osoby o dobrym guście i wyobraźni przestrzennej. Tutaj zmysł artystyczny to podstawa. Aranżowane wnętrza muszą mieć odpowiedni charakter i styl. Co istotne, przy przygotowaniu lokalu należy brać też pod uwagę jego przeznaczenie.

Przeczytaj również: Współpraca z pośrednikiem, czyli jak sprzedać nieruchomość szybko i zyskownie

Profesjonalny home stager pokazuje potencjalnemu klientowi, jak urządzić mieszkanie, aby wyglądało przestronnie, estetycznie oraz funkcjonalnie.

Właściciel zwykle jest związany emocjonalnie ze swoją nieruchomością. Bardzo często nie dostrzega wad, do których przez lata zdążył przywyknąć. Dostrzeże je home stager, który doskonale wie, w jaki sposób zaprezentować mieszkanie, które ma znaleźć nowego nabywcę.

Dzięki odpowiednim pracom i zabiegom - od uporządkowania przestrzeni, odpersonalizowania wnętrza i nadania funkcji pomieszczeniom, poprzez niezbędne prace remontowe lub naprawcze, kolorystyczny dobór dodatków, aż po profesjonalną sesję zdjęciową - rośnie atrakcyjność danej nieruchomości, a zarazem szansa na jej szybszą sprzedaż lub wynajem.

Koszty home stagingu

Pierwszym etapem usługi profesjonalnego home stagera jest konsultacja. Polega ona na dokładnej analizie każdego pomieszczenia, wykonaniu pomiarów czy zdjęć roboczych. Na jej podstawie sporządzany jest dla klienta projekt zmian. Jednocześnie przestawiane są także wszystkie koszty związane z zakupem dodatków.

Opłaty związane z tą usługą są ściśle uzależnione od wielkości lokalu, jego stanu, zakresu przewidzianych do wykonania prac oraz materiałów i dodatków. Standardowe mieszkanie może przejść widoczną gołym okiem metamorfozę już za około 1000 złotych. W wielu przypadkach jest to wydatek mniejszy niż koszty związane z brakiem najemcy nieruchomości choćby przez miesiąc.

Home Staging wyróżnia ofertę na tle innych ogłoszeń sprzedaży nieruchomości. Wnętrze zostaje zaaranżowane zgodnie z przeznaczeniem. Potencjalny klient trafia na wyjątkową okazję, której nie może przegapić, a właściciel nieruchomości cieszy się z szybkiej i zyskownie zrealizowanej sprzedaży.

Przeczytaj również pozostałe nasze publikacje: 

to nie wszystko! Tutaj znajdziesz więcej >>>

Platinum House

Platinum House

Skontaktuj się już teraz!

Wybierz dogodną formę kontaktu

Masz pytanie? Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zamów bezpłatny kontakt! Odpowiemy na każde Twoje pytanie

Dziękujemy za
nawiązanie kontaktu

Twoja wiadomość została wysłana. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to tylko możliwe.

Zobacz inne artykuły

Darmowa baza wiedzy, która pozwoli Ci bezpiecznie i korzystnie kupić lub sprzedać nieruchomość

Przejdź do artykułu

Współpraca z pośrednikiem, czyli jak sprzedać nieruchomość szybko i zyskownie

21 lipca 2019r.

Obecnie zadania pośrednika w obrocie nieruchomościami wykraczają daleko poza umieszczenie zdjęć w sieci i czekanie na nabywcę. Oczywiście zdarzają się biura, które nie do końca działają profesjonalnie, chociażby ze względu na niepewne wynagrodzenie.

Przejdź do artykułu

Dopłaty do zakupu mieszkań – dla kogo i na jakich zasadach?

21 lipca 2019r.

Zdolność kredytowa to czasami za mało, żeby otrzymać kredyt na wymarzone mieszkanie. Wielu naszych klientów ma problem ze zdobyciem wkładu własnego, który wynosi w najlepszym razie 10% wartości nieruchomości, a w większości przypadków jest to 20%.

Przejdź do artykułu

Sprzedaż / zakup nieruchomości z pośrednikiem czy samodzielnie?

21 lipca 2019r.

Biur nieruchomości w Polsce jest bardzo wiele. Sprzyja temu m.in. dobra koniunktura na rynku nieruchomości. Przechodząc przez deptak wielu miast w Polsce można zauważyć w ciągu ostatnich lat wciąż pojawiające się nowe biura nieruchomości.

Przejdź do artykułu

Zakup mieszkania z rynku wtórnego

21 lipca 2019r.

Rozważając zakup nieruchomości warto poznać specyfikę zarówno rynku deweloperskiego, czyli zakupu nowego mieszkania, które musimy samodzielnie zaaranżować oraz tak zwanego rynku wtórnego, czyli zakupu mieszkania z „drugiej ręki”.

Przejdź do artykułu

Korzyści umowy na wyłączność – sprzedaż nieruchomości

21 lipca 2019r.

Istnieją podzielone opinie dotyczące form nawiązywania współpracy z biurem nieruchomości. Część sprzedających decyduje się na samodzielne zbycie nieruchomości, inni na współpracę na zasadach otwartych, zaś są i tacy, którzy wybierają umowę na wyłączność.

Przejdź do artykułu

Przekazanie nieruchomości - na co zwrócić uwagę?

21 lipca 2019r.

Kupujesz lub sprzedajesz nieruchomość, zastanawiasz się, o czym jeszcze powinieneś pamiętać, jednocześnie zabezpieczyć się na wypadek możliwych nieporozumień.

Przejdź do artykułu

Zadatek czy zaliczka – co wybrać?

21 lipca 2019r.

Zadatek a zaliczka – różnice

Przejdź do artykułu

Mieszkanie z rynku wtórnego – na co uważać i jak przygotować się do zakupu

21 lipca 2019r.

Przy zakupie mieszkania z rynku wtórnego pojawia się wiele istotnych aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę, chcąc dokonać bezpiecznego i zadowalającego zakupu.

Przejdź do artykułu

Jak zaoszczędzić 80 000 zł w dwa lata przy zakupie mieszkania?

21 lipca 2019r.

Zobacz pozostałe artykuły

Umów bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie aby odpowiedzieć na Twoje pytania

Dziękujemy za nawiązanie kontaktu

Twoja wiadomość została wysłana.
Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to tylko możliwe.