Korzyści umowy na wyłączność – sprzedaż nieruchomości

Nieruchomości - Darmowe porady Platinum House

Istnieją podzielone opinie dotyczące form nawiązywania współpracy z biurem nieruchomości. Część sprzedających decyduje się na samodzielne zbycie nieruchomości, inni na współpracę na zasadach otwartych, zaś są i tacy, którzy wybierają umowę na wyłączność. Czym w zasadzie jest wyłączność i jakie korzyści z niej płyną? Na to pytanie znajdziecie odpowiedź poniżej.

Czym jest umowa na wyłączność?

Wyłączność staje się coraz częstszym i świadomym wyborem sprzedających. Polega na przekazaniu ekspertowi ds. nieruchomości możliwości przeprowadzenia całego procesu związanego ze sprzedażą nieruchomości. Co to oznacza w praktyce?

Przeczytaj również: Współpraca z pośrednikiem, czyli jak sprzedać nieruchomość szybko i zyskownie

Korzyść I: Oddanie spraw w ręce profesjonalisty!

Powierzenie sprzedaży nieruchomości agentowi, który poprowadzi cały proces związany ze zbyciem nieruchomości z pełnym zaangażowaniem. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie popełnienia ewentualnych błędów. Co należy rozumieć przez pełne zaangażowanie? Mianowicie, priorytetową obsługę klientów z umowami na wyłączność. Należy również zwrócić uwagę na to, że statystycznie nieruchomości oferowane na podstawie umowy na wyłączność sprzedawane są średnio w 3 miesiące, natomiast przy umowach otwartych czas ten wydłuża się nawet do 12 miesięcy, w zależności od rodzaju sprzedawanej nieruchomości.

Korzyść II: Kontakt z jedną osobą

Jest to dodatkowa korzyść, która płynie z wyłączności. Nie ma konieczności, aby zbywający nieruchomość, był absorbowany przez kontakt z wieloma biurami, bądź klientami prywatnymi. Sprzedający otrzymuje wiadomości od jednego, wybranego przez siebie pośrednika. Dzięki czemu możliwe jest uniknięcie zbędnego chaosu, który mógłby zaburzyć proces sprzedaży.

Korzyść III: Brak dodatkowych opłat!

Sprzedający nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z zamieszczeniem oferty na stronach branżowych czy opłat za materiały reklamowe takie jak np. baner. Co więcej sprzedający może mieć pewność, że oferta będzie traktowana priorytetowo i odpowiednio wyróżniana. Ponadto nie zapominajmy, że czas to pieniądz! Dlatego szanowany jest on w szczególności. Z uwagi na to sprzedający nie musi poświęcać go na obecność przy prezentowaniu nieruchomości. Finalnie dopiero przy kliencie zdecydowanym na zakup angażowany jest właściciel do udziału w dalszych czynnościach.

Korzyść IV: Brak rozpiętości cen

Wbrew pozorom to często spotykane zjawisko, które polega na przedstawianiu oferty nieruchomości przez kilka biur nieruchomości jednocześnie w różnych cenach. Dlaczego tak się dzieje? Wynika to z ustaleń zawartych pomiędzy stroną sprzedającą a biurem. Jak przekłada się to na rynek nieruchomości? Wprowadza dezorientację po stronie popytowej.

Dzięki umowie na wyłączność agent może wykorzystać pełen wachlarz narzędzi, aby móc przedstawić swoją ofertę zainteresowanemu klientowi. Co więcej nie ogranicza to w żaden sposób do znajdowania się oferty w jednym miejscu, ponieważ możliwa jest współpraca między biurami co dodatkowo stwarza możliwość nabycia nieruchomości przez klientów innych biur, nie tworząc barier.

Przeczytaj również pozostałe nasze publikacje: 

to nie wszystko! Tutaj znajdziesz więcej >>>

Platinum House

Platinum House

Skontaktuj się już teraz!

Wybierz dogodną formę kontaktu

Masz pytanie? Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zamów bezpłatny kontakt! Odpowiemy na każde Twoje pytanie

Dziękujemy za
nawiązanie kontaktu

Twoja wiadomość została wysłana. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to tylko możliwe.

Zobacz inne artykuły

Darmowa baza wiedzy, która pozwoli Ci bezpiecznie i korzystnie kupić lub sprzedać nieruchomość

Przejdź do artykułu

Współpraca z pośrednikiem, czyli jak sprzedać nieruchomość szybko i zyskownie

21 lipca 2019r.

Obecnie zadania pośrednika w obrocie nieruchomościami wykraczają daleko poza umieszczenie zdjęć w sieci i czekanie na nabywcę. Oczywiście zdarzają się biura, które nie do końca działają profesjonalnie, chociażby ze względu na niepewne wynagrodzenie.

Przejdź do artykułu

Dopłaty do zakupu mieszkań – dla kogo i na jakich zasadach?

21 lipca 2019r.

Zdolność kredytowa to czasami za mało, żeby otrzymać kredyt na wymarzone mieszkanie. Wielu naszych klientów ma problem ze zdobyciem wkładu własnego, który wynosi w najlepszym razie 10% wartości nieruchomości, a w większości przypadków jest to 20%.

Przejdź do artykułu

Sprzedaż / zakup nieruchomości z pośrednikiem czy samodzielnie?

21 lipca 2019r.

Biur nieruchomości w Polsce jest bardzo wiele. Sprzyja temu m.in. dobra koniunktura na rynku nieruchomości. Przechodząc przez deptak wielu miast w Polsce można zauważyć w ciągu ostatnich lat wciąż pojawiające się nowe biura nieruchomości.

Przejdź do artykułu

HOME STAGING – co to takiego?

21 lipca 2019r.

Home staging to profesjonalne przygotowanie nieruchomości na sprzedaż lub wynajem pod względem estetycznym z wykorzystaniem niewielkich nakładów finansowych.

Przejdź do artykułu

Zakup mieszkania z rynku wtórnego

21 lipca 2019r.

Rozważając zakup nieruchomości warto poznać specyfikę zarówno rynku deweloperskiego, czyli zakupu nowego mieszkania, które musimy samodzielnie zaaranżować oraz tak zwanego rynku wtórnego, czyli zakupu mieszkania z „drugiej ręki”.

Przejdź do artykułu

Przekazanie nieruchomości - na co zwrócić uwagę?

21 lipca 2019r.

Kupujesz lub sprzedajesz nieruchomość, zastanawiasz się, o czym jeszcze powinieneś pamiętać, jednocześnie zabezpieczyć się na wypadek możliwych nieporozumień.

Przejdź do artykułu

Zadatek czy zaliczka – co wybrać?

21 lipca 2019r.

Zadatek a zaliczka – różnice

Przejdź do artykułu

Mieszkanie z rynku wtórnego – na co uważać i jak przygotować się do zakupu

21 lipca 2019r.

Przy zakupie mieszkania z rynku wtórnego pojawia się wiele istotnych aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę, chcąc dokonać bezpiecznego i zadowalającego zakupu.

Przejdź do artykułu

Jak zaoszczędzić 80 000 zł w dwa lata przy zakupie mieszkania?

21 lipca 2019r.

Zobacz pozostałe artykuły

Umów bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie aby odpowiedzieć na Twoje pytania

Dziękujemy za nawiązanie kontaktu

Twoja wiadomość została wysłana.
Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to tylko możliwe.