Korzyści umowy na wyłączność – sprzedaż nieruchomości
Nieruchomości - Darmowe porady Platinum House
Istnieją podzielone opinie dotyczące form nawiązywania współpracy z biurem nieruchomości. Część sprzedających decyduje się na samodzielne zbycie nieruchomości, inni na współpracę na zasadach otwartych, zaś są i tacy, którzy wybierają umowę na wyłączność. Czym w zasadzie jest wyłączność i jakie korzyści z niej płyną? Na to pytanie znajdziecie odpowiedź poniżej.
Czym jest umowa na wyłączność?
Wyłączność staje się coraz częstszym i świadomym wyborem sprzedających. Polega na przekazaniu ekspertowi ds. nieruchomości możliwości przeprowadzenia całego procesu związanego ze sprzedażą nieruchomości. Co to oznacza w praktyce?
Przeczytaj również: Współpraca z pośrednikiem, czyli jak sprzedać nieruchomość szybko i zyskownie
Korzyść I: Oddanie spraw w ręce profesjonalisty!
Powierzenie sprzedaży nieruchomości agentowi, który poprowadzi cały proces związany ze zbyciem nieruchomości z pełnym zaangażowaniem. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie popełnienia ewentualnych błędów. Co należy rozumieć przez pełne zaangażowanie? Mianowicie, priorytetową obsługę klientów z umowami na wyłączność. Należy również zwrócić uwagę na to, że statystycznie nieruchomości oferowane na podstawie umowy na wyłączność sprzedawane są średnio w 3 miesiące, natomiast przy umowach otwartych czas ten wydłuża się nawet do 12 miesięcy, w zależności od rodzaju sprzedawanej nieruchomości.
Korzyść II: Kontakt z jedną osobą
Jest to dodatkowa korzyść, która płynie z wyłączności. Nie ma konieczności, aby zbywający nieruchomość, był absorbowany przez kontakt z wieloma biurami, bądź klientami prywatnymi. Sprzedający otrzymuje wiadomości od jednego, wybranego przez siebie pośrednika. Dzięki czemu możliwe jest uniknięcie zbędnego chaosu, który mógłby zaburzyć proces sprzedaży.
Korzyść III: Brak dodatkowych opłat!
Sprzedający nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z zamieszczeniem oferty na stronach branżowych czy opłat za materiały reklamowe takie jak np. baner. Co więcej sprzedający może mieć pewność, że oferta będzie traktowana priorytetowo i odpowiednio wyróżniana. Ponadto nie zapominajmy, że czas to pieniądz! Dlatego szanowany jest on w szczególności. Z uwagi na to sprzedający nie musi poświęcać go na obecność przy prezentowaniu nieruchomości. Finalnie dopiero przy kliencie zdecydowanym na zakup angażowany jest właściciel do udziału w dalszych czynnościach.
Korzyść IV: Brak rozpiętości cen
Wbrew pozorom to często spotykane zjawisko, które polega na przedstawianiu oferty nieruchomości przez kilka biur nieruchomości jednocześnie w różnych cenach. Dlaczego tak się dzieje? Wynika to z ustaleń zawartych pomiędzy stroną sprzedającą a biurem. Jak przekłada się to na rynek nieruchomości? Wprowadza dezorientację po stronie popytowej.
Dzięki umowie na wyłączność agent może wykorzystać pełen wachlarz narzędzi, aby móc przedstawić swoją ofertę zainteresowanemu klientowi. Co więcej nie ogranicza to w żaden sposób do znajdowania się oferty w jednym miejscu, ponieważ możliwa jest współpraca między biurami co dodatkowo stwarza możliwość nabycia nieruchomości przez klientów innych biur, nie tworząc barier.
Przeczytaj również pozostałe nasze publikacje:
- Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt hipoteczny w 2020 roku?
- Zmień kredyt na tańszy! Przenieś kredyt do innego banku i zyskaj
- Fakty i mity na temat kredytu hipotecznego - poznaj 15 największych
- Sposób na wkład własny – mały poradnik dla kredytobiorcy
- Jaki kredyt gotówkowy mogę dostać przy zarobkach 3500 netto?
- Kredyt dla firmy. Na co zwrócić uwagę? Kto może skorzystać?
to nie wszystko! Tutaj znajdziesz więcej >>>